| Gabriel0779 a întrebat:

Buna, sunt in clasa a 11-a și as vrea sa dau la facultatea de limbi străine din București pe specializare japoneza-engleza pentru ca mai apoi sa devin traducător sau sa mă mut in Japonia. Problema este că nu găsesc limba japoneză la secțiunea traducere și interpretare ci doar la filologie. Pot deveni traducător autorizat daca fac filologia sau trebuie sa fac obligatoriu secțiunea de traduceri?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Obligatoriu si sectiunea de traduceri.
Si vezi ca atunci cand te decizi sa te muti in Japonia, trebuie sa faci si o echivalare la ei+autorizatii.
succes!

6 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Ce sa faci omule in japonia? ai idee ce e acolo? inclusiv japonezii se ghideaza cu gps, japonia este pentru vizitat dar daca vrei pentru mai multi ani cam greu, Cu toate ca la 10 m vei vedea cate o persoana care tine in mana o umbreal, ei sunt un fel de ghid, adica te duce unde ai nevoie pe bani pe jos, dar aglomeratia de acolo te va zapaci

| Gabriel0779 explică (pentru acerr):

Draga mea( nu știu ce ești cu numele ăla ) am fost in Japonia de 4 ori. Se mai găsește unul sa vina sa comenteze despre viata altuia uite la el/ea. Știu exact ce e in Japonia și totul legat de aceasta țară( cultura, istorie geografie etc ) doamne ce ratați... oameni strâmți la minte.du te și la jucăriile tale laughing))

| acerr a răspuns (pentru Gabriel0779):

Si daca stii de ce mai pui intrebari? stii o lae

| Gabriel0779 explică (pentru acerr):

Tu ai probleme mintale, iartă mă că ți spun, uite te ce am întrebat eu și ce mi ai răspuns tu. Am sa mai repet o data că sa înțeleagă și persoanele cu deficit mintal(adică tu)tongueot sa devin traducător autorizat daca fac secția de filologie sau trebuie obligatoriu cea de traducere și interpretare? La care tu mi ai răspuns cu niste chestii legate de Japonia pe care le știam deja....like wtf gândiți înainte să spuneți ceva pe internet

| Gabriel0779 explică (pentru acerr):

Tu ai privit mintale, scuza mă că te anunt, uite te ce am întrebat eu și ce mi ai răspuns tu. Am sa mai repet o data întrebarea și pentru cei cu deficit mintal(adică tu ): Pot sa devin traducător autorizat daca fac secțiunea de filologie sau trebuie sa obligatoriu cea de traducere și interpretare? La care tu mi ai răspuns cu niste chestii legate de o țară in care am fost de mai multe ori iar tu nici nu cred că știi unde e pe harta........like wtf gândiți înainte să spuneti ceva pe internet. Se pare că părinții ăștia își lasă toți purandeii pe telefon.