| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si deja incepe sa ma ingrijoreze intrarea la o facultate.Ideea e ca nu prea stiu ce sa fac pe viitor.Imi place un pic matematica, fizica, engleza si sunt destul de interesata sa invat partea de TIC(lnfo nu facem cu proferoara noastra desi ar trebui pentru ca sunt la profilul matematica-informatica). As vrea sa imi dati daca se poate niste sfaturi referitoare la ce facultati as putea urma.Eu m-am gandit la politehnica la calculatoare dar nu stiu cam ce se face acolo...

3 răspunsuri:
| geotechnical a răspuns:

Eu cred ca te-ai gandit bine la politehnica, te-as m-ai sfatuiesc ca tragi un pic cu ochiul si la facultatea de constructii sau la arhitectura, reprezinta o optiune destul de buna si se cam cauta specialisti, mai ales cei din cadrul politehnicii, dar daca iti place matematica nu o sa ai mari probleme big grin

| thelowe a răspuns (pentru geotechnical):

Da, m-as gandi la astea doua facultati daca as avea si talent la desen... Dar la capitolul asta stau destul de prost. De fapt cel mai prost.happy

| geotechnical a răspuns (pentru thelowe):

La constructii nu iti trebuie desen cu mana libera, la arhitectura trebuie sa ai un pic de inclinatie dar acum programele de grafica le rezolva, si oricum te vor invata in cadrul facultatii programe de grafica inginereasca big grin