| larx a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a si vreau sa dau la inginerie chimica. Este o alegere buna? Vreau parere + argumente.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca iti place atunci este ok, dar probabil ca stii si ce vei cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
iti pot da un link pentru o explicatie mai intensa :https://www.youtube.com/......tps?/watch
O zi buna.

| scmcristina a răspuns:

Eu sunt laborant chimist specializare obtinuta in liceu si dupa 4 ani de facultate m-am ales cu o diploma de Inginer chimist.Am terminat facultatea de 2 ani, si inca bat la portile fabricilor pentru un loc de munca..Decizia ii doar a ta. Daca iti place meseria asta, merita.Dca nu-ti place chimia, nu are rost sa te chinui 4 ani degeaba...

| Alexandrionel a răspuns:

Nu.
- Pentru ca industria chimica este subdezvoltata in Romania si nici nu va face progrese semnificative in viitorul apropiat.
-Pentru ca din totalul absolventilor de inginerie chimica din ultimii 5 ani, maxim 30% muncesc in domeniu.
-Pentru ca ai optiuni mult mai bune.
-Pentru ca. Elena Ceausescu happy

| Raul1234567890 a răspuns:

Parerea ta este cea mai importanta. Daca tu crezi ca aceasta este cea mai buna alegere si iti place atunci asa este.Te pup si succes :*