| IoaNa_8651 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si nu stiu ce meserie sa-mi aleg.Mi-ar placea ceva de genul finante, dar majoritatea oamenilor imi spun de medicina...care este mai avantajoasa?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Fa un liceu real, ca de acolo poti merge la oricare din cele doua, invata serios la toate materiile si pina termini liceul ai timp sa te lamuresti ce ti-ar placea sa faci in viata happy daca intre timp ajungi la concluzia ca e mai bine si mai avantajos sa te faci pilot de avion? big grin ca daca faci fara placere orice meserie, oricat de "avantajoasa" ar parea la prima vedere, nu o sa fie deloc asa si o sa ai o viata de calvar facand zilnic ceva ce nu-ti place. succes!

3 răspunsuri:
| angeldevil_7103 a răspuns:

Ce-i drept si mama tot asa imi spune sincer eu as alege ce imi place nu ce mi se impune funda plss

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ma bucur sa vad ca te gandesti la viitor. Obtine note cat mai bune, invata engleza, sa lucrezi cu un calculator, sa-ti formezi un orizont cat mai larg de cultura generala.In ambele cazuri asta este esenta.Pe care alegi ramane la alegerea ta.Medicina implica ceva mai mult decat teoria.

| edda a răspuns:

Inscriete reprezentant Lady's si vei avea numa de castigat! Ai 42% discount maxim la produsele comandate!
Comanda minima doar 10 lei!
Livrare gratuita prin curier in 2170 de localitati!

5% discount pentru comenzi peste 65 de lei
10% discount pentru comenzi peste 100 de lei
25% discount pentru comenzi peste 133 de lei
30% discount pentru comenzi peste 250 de lei
35% discount pentru comenzi peste 400 de lei

Primesti gratuit un set de 15 testere de parfumuri la prima comanda care depaseste 100 de Lei (la preturile cu discount). Urmeaza Link-ul de inscriere! http://ladys.ro/a/GGsNxwS4,d