| MihaelaPatricia a întrebat:

Sunt in clasa a 7a si imediat o sa trec in a 8a.Stiti cum e, timpul zboara.Si eu nu stiu la ce liceu vreau sa ma duc.Sunt foarte buna la lb romana si merg la multe olimpiade,imi place limba franceza,ador chimia si biologia.Dar, URASC matematica si fizica.Sunt foarte talentata la desen si la actorie.La ce liceu m-as putea duce? Dau funda, dar va rog sa nu scrieti doar 3 cuvinte.Multumesc anticipat!happy

3 răspunsuri:
| Miuletz a răspuns:

Clar filologie, acum depinde si de ce e aproape de tine, profesori buni sunt in multe parti, daca iti place si franceza recomand scoala centrala, si am auzit ca moisil este un liceu foarte bun pe partea de filologie, nu-ti recomand sava (am prieteni acolo, nu se face nimic, si poate suna smecher acum dar iti pierzi viitorul), si nici sincai din cate stiam, deci in mare parte ori scoala centrala, ori moisil, ori creanga, cosbuc si poate si viteazu, daca nu pentru medii mai mici eminescu, cretulescu.

| MihaelaPatricia explică (pentru Miuletz):

Mersi! Ma gandesc si la medicina? dar nu stiu ce m-as face fiindca nu imi place fizica si nici mate

| sadrian46 a răspuns (pentru MihaelaPatricia):

Dacă vrei la medicină și nu îți place fizica și mate, stai de vorbă cu mine în privat, să te ajut să îți placă.