| mg112mada a întrebat:

Sunt in clasa a VIII a, si dupa cum se tie anul acesta vom da testarea nationala, iar eu am o mare problema cu matetica, adica din clasa a VI a ne-a venit un prof. care nu prea se ocupa de noi, iar noi la testare am fost varza, in timp ce la romana am luat 10.
Chiar nu stiu ce sa fac, va dati seama, 4 la matematica si 10 la limba romana, imi distruge toata media, si mi-am propus sa fac ceva ca sa iau macar 7(eu as vrea 8, dar na) la matematica, dar chiar nu stiu.Eu sunt un copil care invata, si se straduieste, dar chiar nu stiu ce sa fac.Am o matusa care ar trebui sa predea matematica la liceu, dar pentru ca nu ii convine salariul, ofera meditatii, de mult ori pe ea o sunam cand aveam nelamuriri, si m-am gandit sa apelez la ea.Din semestrul al II lea, o sa-mi depun dosar pentru bursa, dar pana atunci parintii ar trebui sa plateasca transportul, pentru ca eu sunt din Botosani, iar dumneaei e din Iasi, si m-am gandit ca in ultima saptamana din vacanta sa ma duc la dumneai, si tot asa pana la sfarsitul anului.Crededti ca procedez bine? Sau, credeti sa am sanse sa iau macar 7?

Răspuns Câştigător
| ramona0506 a răspuns:

Da. Mai ales daca este matusa ta o sa te ajute si o sa iti explice de 1000 de ori cu mare placere! Nu ai ce pierde! Trebuie sa te straduiesti si sa iti invingi teama. Matematica nu este chiar asa de grea, din momentul in care o stapanesti cat de cat, o sa treci peste mai usor, mai ales daca faci meditatii. Meditatiile nu le faci degeaba. Demonstreaza-i profului ca nu esti varza si ca poti! Si eu sunt tot a 8a, fac meditatii si iti garantez, nu e asa de greu. Mult succes!

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Eu as zice sa-ti gasesti un meditator la tine in oras la care sa te duci o data sau de 2 ori pe saptamana sa iti explice. Daca nu stii cam nimic la mate cateva ore de meditatii pe saptamana te vor ajuta foarte mult, macar sa poti lua un 8 happy bafta!

| Alle13c a răspuns:

Daca incerci sigur vei reusi happyDa procedezi bine, Inceraca inainte de testare sa faci o rugaciune mai speciala noaptea inainte de a te culca, sigur te va ajuta.

| BoysKiller a răspuns:

Mai spune niste rugaciuni straduiestete tare mai du-te si pe la ea si vei reusi!

Bafta

| Tronaru_Deea_1993 a răspuns:

Eu zic sa te duci o saptamana la marusa ta...dar nu o sa faci foarte multe lucruri intr-un timp asa scurt! Eu iti propun asa... dupa ce ai fost la matusa ta o saptamana sau chiar mai mult daca poti, eu as lua un meditator de matematica cu care sa faci macar 2-3 sedinte pe saptamana pentru a lua o nota mai mare! Si cat esti la matusa ta spune-i sa iti dea teste di tot felul de probleme ma grele sa vada daca te descurci happy FUNDA?

| AlexX98 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te straduiesti tu mai mult si in al doilea rand mi se pare cam greu sa faci naveta e mai simplu sa gasesti un profesor nou in botosani. happy Sper ca am fost de ajutor