| MaryaElena2979 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si ma gandesc sa dau la liceu la Colegiul C. D Loga insa nu stiu exact pe ce profil.Am auzit la mate-info este foarte greu insa ma puteti ajuta si pe mine in legatura cu dificultatea acestui profil?

6 răspunsuri:
| zzzzz a răspuns:

Nu e atat de greu la profilul de matematica-informatica cum spune toata lumea. Ai putin mai multe teme decat ceilalti, insa daca-ti place matematica nu ai niciun motiv sa alegi alt profil. Tuturor le e teama de liceu, dar cand vei ajunge acolo vei realiza ca nu e atat de dificil precum ai crezut.

| bogdan0302 a răspuns:

La mate-info nu asa de greu, nu se studiaza decat matematica(algebra)si foarte putina geometrie la sfarsit.

| prye a răspuns:

"mate-info este foarte greu" cand va aud imi vine sa va bat, sincer
nu este greu deloc daca inveti, daca te tii de "smecherii" este greu si la gradinitawinking

| Azalea a răspuns:

Nu e greu de loc.
Nu ne-ai spus in ce oras e liceul ala laughing vb cumva de Loga din Timisoara?

| MaryaElena2979 explică:

Da,de Loga din Timisoara vorbesc

| Azalea a răspuns:

Pai din ce am auzit eu la Loga nu se prea mai face scoala...doar renumele a mai ramas de el laughing
Cica la mate-info intensiv se mai face ceva dar la clasele de uman e varza