| DrummerGirl a întrebat:

Sunt in clasa a XIa, dar vreau sa ma apuc de pe acum sa imi caut o facultate, pentru ca vreau sa fiu pregatita din timp pentru examenul necesar si toate celelalte. Vreau sa fac Istoria artelor sau Arheologie. Problema este ca nu stiu cum sa imi caut facultatea potrivita (as vrea sa studiez in Anglia), pentru ca, din cate am vazut, sunt atat de multe, si au programe atat de diferite, incat imi va lua foarte mult sa ma uit la toate, poate nici nu sa ajung sa ma uit pe site-ul unei facultati(care imi poate fi potrivita). As vrea sa stiu din timp, mai ales daca se intra cu bursa, cum se poate obtine o bursa, in general cum este cu studiul intr-o tara straina. A, am mai vazut pe site-urile unor facultati din Anglia: BA si BSc. Ce insemna? Va rog mult sa ma ajutati; imi puteti da orice sfat legat de studiul in Anglia, sau de cum pot cauta facultatea potrivita pentru mine. Va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Thisbeea a răspuns:

Intereseaza-te cel mai bine de jobul acela de facultati care va avea loc pe undeva prin martie, acolo vin mai multe universitati atata din tara cat si de afara, la care poti aplica pentru o eventuala bursa de studii in strainatate.multa baftawinking

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa cauti pe internet si sa vbesti cu persoane care chiar au fost acolo.crek trebuie sa te apuci si de engleza...pregatire serioasa waiting ca sa faci fata cu brio.
succes! :*

| Thisbeea a răspuns:

+ pregatirea de rigoare daca nu te descurci prea bine la engleza, macar de o conversatie, unde "aaaaaaa-urile" sunt ceva mai redusewinking

| DrummerGirl explică:

Dau Cambridge anul acesta, nivelul advanced, deci nu engleza este prioritatea mea in mom acesta. Si BA si BSc ce insemna?