| nomad14 a întrebat:

Sunt in clasa a XII si as dori sa merg la o facultate.Am vazut recent in orasul apropiat mie o facultate Stiinte Economice. Daca termin facultate vreau sa stiu unde ma pot angaja si daca imi este de folos? Imi place sa lucru pe PC. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Fara nici o aluzie si fara nici o suparare dar ai sanse infime sa mergi pe linie de profil dupa ce termini facultatea. Foarte multi absolventi patesc asta. Daca nu esti sefa de promotie sau nu te evidentiezi in vreun fel in facultate faci cum face toata lumea. Ai diploma si lucrezi unde prinzi o sansa.

Răspuns utilizator avertizat
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cum zic si colegii mei mai de sus, cu o facultate nu mai faci nimic in ziua de azi.Totul este pe pile.
Daca iti place sa lucrezi pe PC(cum imi place si mie de altfel) cauta pe net niste cursuri de calificari in domeniul OPERATOR CALCULATOR.
Facultatea e o pierdere de timp si de bani, crede-ma.

| rey a răspuns:

Sunt cam de acord cu ei, si nu imi place defel profilul, cred ca trebuie sa faci o facultate intr-o ramura care se dezvolta, si sa fie putini, la drept si IMAPA sunt liste interminabile cu studenti, eu sunt la o facultate in care sunt doar 5 in tara de profil si suntem 20 in an, dar in fiecare an aprox 100 de ingineri. unde prindem loc?