| armyguy a întrebat:

Buna!
Sunt in ultimul an de liceu si vreau sa ma inrolez in armata, insa am o problema.
Acum patru ani am facut marea prostie de a ma taia (antebrat), taieturile au fost facute pe parcursul a cateva zile. Am trecut usor peste acel episod cu sprijinul parintilor si al psihologului liceului, la care m-am dus din propria initiativa. Nu m-am mai taiat de atunci si nu am intentia de a o face din nou.
Vreau sa stiu daca cei de la Armata vor tine cont de aceasta explicatie? Exista un mod de a dovedi ca sunt stabil psihic? Nu am luat nici un fel de medicament pentru despresie sau alta tulburare de personalitate.
Nu as vrea sa ratez sansa de a deveni ceea ce imi doresc din cauza a ceva ce am facut cand eram un copil netot, un pusti necopt.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| papuciirupti a răspuns:

Cu placere! sa il tii minte mereu. in orice situatie nu lasa tonul mic pentru ca iti tai singur craca de sub picioare.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit a daca ai fizic si conostinte te primeste daca dai probe poti spune ca ai fost taiat sau ceva de genu ii primeste si pe aia tatuati si in legiunea straina primesc tatuati si de astea taiati da nu e pe fata sau eva de genu daca e la vena nu e nimica

| armyguy explică (pentru anonim_4396):

Taieturile sunt prea evidente ca sa pot spune ca m-am taiat "accidental".
Si, da, in Legiunea Straina au inceput sa fie de acord cu tatuajele, dar cine naiba vrea in Legiunea Straina? Te omoara aia acolo.
Iti multumesc pentru raspuns.

| Dugalle a răspuns:

O sa dai testare psihica la ei.

| armyguy explică (pentru Dugalle):

Sa inteleg ca nu influenteaza cu nimc intrarea mea. Totul depinde de testarea psihologica. Multumesc.

| papuciirupti a răspuns:

Nu risti nu castigiwinking
cand te vor intreba vorbesti normal cu simtire, sa nu se vada ca tu stii ca ai un 'punct slab'. te sfatuiesc ca incerci. bafta si mult noroc!

| armyguy explică (pentru papuciirupti):

Iti multumesc pentru raspuns! Cu toate ca, sa te comporti de parca nu s-ar fi intamplat nu e bine. Sabie cu doua taisuri. Calc pe teren minat, dar o sa tin cont de sfatul tau.

| papuciirupti a răspuns (pentru armyguy):

Cu placere! sa il tii minte mereu. in orice situatie nu lasa tonul mic pentru ca iti tai singur craca de sub picioare.

| raresandrey a răspuns:

Te trimit ei la psiholog sau psihiatru daca este cazul fii sigur de asta orice ai incerca sa ascunzi nu-ti iese, oricum vei da un test psihologic.

| armyguy explică (pentru raresandrey):

Nu aveam de gand sa mint sau sa ascund nimic. Inafara de asta si o miopie nu mai am nimic. Sunt apt din toate punctele de vedere. Mi-ar placea sa cred ca isi dau silinta pentru un singur soldat, dar nu stii niciodata, sistemul e dubios in Romania.
Testul psihologic nu imi pune nici o problema. Poate stau mai prost cu timpul la cel de inteligenta, dar e timp de antrenament pana in Martie-Aprilie.
Iti multumesc de raspuns!

| lulu03 a răspuns:

Ok, te-ai taiat. Si ce treaba are armata ce-ai facut tu pe mana? Acum serios, semn din nastere, accidente de cand erai copil, o intamplare neplacuta cu caini. frate, nu are nici o legatura cate semne ai sau nu pe corp cu armata.

| armyguy explică (pentru lulu03):

Are. Pentru ca te intreaba de unde le ai, ei nu sunt prosti, isi dau seama care sunt intentionate sau nu. Daca ai fost depresiv inainte sau suicidal, se considera ca nu esti stabil emotional, nu au incredere sa iti dea arma in mana.
Nu si la mine, nu am vrut sa ma sinucid, dar tocmai de asta doream sa aflu cum reactioneaza, in cazul in care cineva are cunostiinta de cauza. Acum, m-am gandit si eu, poate in Romania, din lipsa de personal, din dorinta de recrutare, mai trec cu vederea, dar nu ma bazez pe gandul asta.
La americani te taie din start, rar se intra cu taieturi, nu conteaza ca-s facute acu' 5 ani.