| jhonsmyth a întrebat:

Buna,sunt in zodia taur nascut pe15 05 1990 si am o problema,eu muncesc la un depozit OPEL AUTO in Belgia, incarc descarc piese de masini,motoare butoaie de ulei etc, intrebarea mea ar fi...ce as putea sa fac sa nu mai muncesc ca prostul pana transpir? toti imi zic sa o iau mai usor cu munca pana si directorul institutii mor chemat la el personal in birou si mior atras atentia in legatura cu caracteru meu de munca, a zis ca eu muncesc cati3la un loc si ca de continui asa le fac rau celolarti colegi ai mei,le va creste la toti norma de munca etcetc...ce as putea face sa fiu mai calm in privinta muncii, am mai incercat sa fiou calm si un pic mai lenes dar nu stiu fara sa imi dau seama iar ajungeam sa muncesc far incetare dar fara sa imi dau seama de asta, va rog dati-mi un sfathappy si ppentru toate astea nici colegii de munca nu ma baga in seama zice ca nu sunt bun ca si coleg de munca pentru ca din cauza mea risca sa aiba norma de munca aproape dublasadsadsad

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Peste tot genul de om pe care îl reprezinţi ( dacă e real ) este privit cu suspiciune. În Germania de pildă dacă primeşti o lucrare aceasta este calculată pentru ziua respectivă de muncă. Nimeni nu te va felicita dacă termini mai repede pentru că se vor gândi că nu ai făcut lucru de calitate. Bineînţeles că şi dacă nu termini la timp e acelaşi lucru. În ambele situaţii şeful îţi va spune la un moment dat : " mulţumim pentru colaborare dar momentan nu mai avem de lucru pentru dumneavoastră. O să vă sunăm când apare ceva. Şi poţi să aştepţi după aceea telefonul. Mult şi bine.

| jhonsmyth explică (pentru Arthur):

Mda ai mare dreptatehappy funditahappy

| Arthur a răspuns (pentru jhonsmyth):

Mulţam. Şi mai încet că viaţa e lungă!

| jhonsmyth explică (pentru Arthur):

Da stiuhappy

6 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Du-te cu cateva ore mai tarziu la munca laughing ca ii ajungi tu din urma pe restul.

| jhonsmyth explică (pentru WeaponGirl):

Pai nu spoate intra oricand acolo, se intra pe baza de amprenta, daac nu pun amprenta si intri prin spate in depozit si chiar de muncesc dar nu am amprenta in ziua respectiva asta inseamna ca muncesc degeaba, deci nu pot intra oricand vreau euhappy
da-mi un raspuns bun si ai fundita

| jhonsmyth explică:

Si toate intrebarile care le pun pe TPU sunt realehappy