| flinstone1994 a întrebat:

sunt la agronomie in anul I si in vara am sa dau admitere la medicina, unde sper sa intru, intrebarea mea este pentru cunoscatori laughing e posibil din punct de vedere fizic si pshic sa faci medicina cu alta facultate in paralel? big grin

Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

Din experineta personala iti spun ca medicina e o facultate extrem de solicitanta, cel putin medicina generala, asa incat e dificil sa mergi in paralel cu o alta facultate. Uneori e insuficient timpul la cate de mult e de studiu, pentru ea, nu mai vorbesc de a investi timp si in altceva, parerea mea happy

| flinstone1994 explică (pentru Somebodyღ):

Tu stii mai bine despre medicina iar eu stiu mai bine despre agronomie, bai agronomia fara sa ma dau mare, cel putin la facultatea unde sunt, nu e extraordinar de grea... ma rog, timpul le rezolva pe toate, merci de parere happy

4 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

La agronomie nu am nici cea mai vaga idee cum e..banuiesc insa ca nu e la fel de solicitant ca la medicina.Eu tind sa cred ca: ori te vei axa mai mult pe o singura facultate si iti vei da silinta doar la una din ele fie iti dai silinta sa inveti cat de mult poti pentru ambele facultati dar vei fi extenuat din punct de vedere fizic cat si din punct de vedere psihic.Asta e doar parerea mea.

| flinstone1994 explică (pentru marinaa9):

Multumesc mult de parere, nu e extraordinar de greu la agronomie, cel putin pana amu, pe mine ma intereseaza doar sa imi fac o idee cat de greu e la medicina ( desi ma astept sa fie foarte greu, numai pregatirea e destul de epuizanta, daar imi face placere ca asta vreau sa fac) revin..sa imi fac o idee in caz ca intru pentru ca daca voi intra si nu voi reusi la medicina, nu vreau sa pierd definitiv facultatea la care merg amu, ca no, e oarecum un colac de salvare, e o situatie destul de aiurea sad

| flinstone1994 explică (pentru marinaa9):

Mersi de parere happy