| Denisa7677 a întrebat:

Sunt la liceu si as vrea sa ma transfer la profesionala.Trec in clasa a 10a, am avut media de admitere 7, 70 si am luat bursa de merit.Sunt pe profilul științe sociale si as vrea sa mă transfer pe manichiura/pedichiura.
Cand le-am spus părinților ca as vrea sa ma transfer de la liceu la profesionala nu au reactionat deloc bine.
Mi-au spus ca am muncit atat sa ajung la liceu si acum distrug totul. Tata nici nu vrea sa auda de transfer.
Ce sa fac?
voi ce sfaturi imi dati?
Sa continui liceul sau sa ma transfer?
Vreau niste avantaje si dezavantaje daca as ramane la liceu!

2 răspunsuri:
| ValentinGabi a răspuns:

Rămâi la liceu fă 12 clase poate iei si bacul, si apoi faci cursuri de manichiură /pedichiură si te poți angaja în domeniu dacă asta îți place.

| Ineys a răspuns:

Termini liceul ca altfel ai irosit 2 ani din viata.