| MoonLight7 a întrebat:

Buna :* Sunt la mate-info si am o problema nu ma descurc la fizica deloooc :-s. In timpul orei sunt numai ochi si urechi mai ales la probleme dar nu le prind deloc. Si mi se taie rasuflarea cand vad ca majoritatea li se pare banala treaba cu problemele. crying Pe zi ce trece ma gandesc sa am mut la sn pentru ca biologia e frumoasa si la chimie ma descurc mai bine ca la fizica. Dar mi-e frica sa nu fac o alta alegere proasta. Ce ma sfatuiti?:-s

Răspuns Câştigător
| FRE3wILL a răspuns:

Problema la mate info...nu e cu fizica,ci cu matematica,si eu am facut mate info,si am tot jonglat intre profesoara de bio si cea de fizica sa scap de ascultat la vremrea respectiva,zicand intotdeauna ca dau la cealalta bacultongue! Clar as alege oricand biologia,e f interesanta si mult mai ushoara,iei bacul sigur si cu nota buna,cat despre fizica mie mi-a placut foarte mult,iar problemele nu vin de aici din liceu ci din generala,probabil ca nu ai facut cand trebuia,cum trebuia,eu in generala am facut fizica cu o profesoara oarecum severa dar justa, asa ca la liceu, nu am avut probleme...fizica e ushoara,e logica.dar de aia putine femei sunt fizicieni etc,findca la femei e mai dezvoltat creierul ce tine de estetica,de imagistica,imaginatie; iar la barbati cel rational,dar deh, lasa baietii, si apuca`te de invatattongue

3 răspunsuri:
| DizzyXD a răspuns:

Pai ai 3 solutii.
1.Sa iesi la tabla sa iti arate profa, ca sigur intelegi.
2.Sa te duci dupa ea si poate ti-o explica.
3.Sa faci meditatii big grin

| LostHeart a răspuns:

Pai poate pur si simplu tu si fizica nu va intelegeti... poate nu este domeniul tauwinking. Nu toata lumea se descurca la toate materiile, dar ai sa vezi ca daca la scoala nu reusesti, acasa inchidete in camera ta, incuie usa ca sa nu te deranjeze nimeni, si concentreaza-te. Poate asa reusesti happy. funda pls

| rebe09 a răspuns:

Eu zic sa nu te muti la Stiintele Naturii, pentru ca si acolo vei face tot atat fizica daca nu chiar mai multa. Mai bine mai incearca si in plus nu toata lumea s-a nascut fizician. Poate ca tu chiar nu ai vreo inclinatie catre fizica. In liceu nu trebuie sa le faci pe toate.