| anonim315 a întrebat:

Sunt la profilul filologie si anul acesta trec in clasa a 12-a.
Nu am nici o idee la ce facultate sa dau.
Am impresia ca nu sunt buna la nimic si nici macar o meserie nu ma atrage.
Medicina e exclusă din start, la fel si literele sau limbile străine. Nici avocat nu m-as vedea. Engleză nu vorbesc foarte bine (franceza nu stiu deloc).
Ar trebui sa ma hotărăsc pana începe școala ca sa ma apuc de învățat la materiile care o sa imi trebuiască pentru facultate.
Va rog sa ma sfătuiți la ce facultate sa merg(in Craiova).
Funda

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca la ASE.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate! Trebuie sa-ti placa ceva! Nu este nimic la care excelezi? Altfel te pierzi in anonimat si nu te putem ajuta. Poate ai voce si ureche muzicala?