| MissHappiness a întrebat:

Buna sunt noua! vreau sa fiu un designer sau chiar mai bine o creatoare de moda, dar chiar nu stiu cum se incepe?! tot ce pot sa fac este sa desenez destul de frumos si am idei noi mereu si stiu ca este nevoie de o facultate... dar apoi?! cum fac sa devin cunoscuta (sa se stie ca nu sunt fiica lui boc sau becali sau mai stiu eu carei persoane importante; sunt o persoana de rand). Sunt foarte dezorientata, dar imi doresc mult lucrul astahappy

3 răspunsuri:
| Morenastyle a răspuns:

Pai...trebuie sa te duci la o scoala de arte mai intai. Apoi faci o facultate.Si la facultate, daca ai talent mult in asta si chiar iti place ceea ce faci, iar porfesorii sunt multumiti de felul cum lucrezi, poate te vor recomanda undeva. oricum se stie ca nu poti ajunge sus din prima. pentru asta e nevoie de foarte multa munca.
si daca nu esti fata lui boc sau a lui becali, asta nu inseamna ca nu vei avea succes intr-o buna zi. unii ajung departe si nu au pic de talent doar cu banii. spre ca te-am ajutat. succes!

| ilincush a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa iei niste cursuri de desen mai departe la o facultate specializata.eu am urmat cursuri la o scoala populara de arteam urmat canto. ccred ca exista in fiecare oras cate o scoala populara de arte.intereseaza-te.sper ca ti-am fost de folos

| anda1998 a răspuns:

Ai putea, dupa ce termini facultatea, sa te inscrii la diferite concursuri, sa incerci sa ai propriul magazin cu marfa realizata de tine, iar apoi lumea va veni pur si simplu. big grin