| smilingtothesun a întrebat:

Sunt pasionata de biologie, chimie si fizica. Miar placea sa stiu ce facultate se urmeaza pentru a deveni criminalist?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Pentru criminalist ar trebui sa urmezi Academia iar Masterul sa il faci in domeniul psihologiei criminaliste (master-psihologie criminalista sau psihologie cu specializare pe patologie-psihopatologie se cheama domeniul). Nu inteleg insa de ce ai opta pentru asa ceva cata vreme ai spus ca te pasioneaza biologia chimia si fizica. Nu au nimic in comun cu meseria de criminalist...

| lextar113 a răspuns:

La chimie-biologia ai nevoie si de romana, iar daca tu scrii mi-ar legat, ai dat-o in bara!

| loryiii a răspuns:

Daca spui ca esti pasionata de biologie chimie fizica inseamna ca ti s-ar potrivi mai bine medicina. Daca vrei la criminalistica academia de politie.

| smilingtothesun explică:

In primul rand acesta e un site de socializare. Nu scriem teze de doctorat si nici romane, dar asta nu e o problema. Ce-i care nu au viata scriu gramatical si, de ce nu, literar. Noi ceilalti ramanem la prescurtari.