| Ajja a întrebat:

Buna! Sunt pe profil de filologie dar vreau să dau la medicină dentară. Sunt sigura că poți trece de examenul grilă la chimie și biologie, dar îmi e frică că nu voi rezista pe parcursul celor 6 ani, desi am intrat, asa ca va intreb : 1) merita sa incerc? Nu vreau sa am numai note de 10. Ma multumesc si cu 5 la ceva mai greu. 2) E chiar atat de mult de invatat incat sa plang cu zilele? 3) La stomatologie nu se face rezidențiat?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

1. Da merita
2. E mult dar depinde cum gestionezi tu timpul și cât iei place sa înveți. Medicina e foarte frumoasa și merita.
3. Știam ca se poate face, doar dacă vrei. Ca la Farmacie de exemplu. Ca și ei fac doar la alegere.

| Eireann a răspuns:

Eu am mers la medicina generala de la filologie si m-am descurcat. Deci merita sa incerci.