| CeraselaElena a întrebat:

Buna! Sunt persoane aici care au lucrat la LC Waikiki pe postul de consilier vânzări?
Ca sa fii consilier vanzari am vazut că scria in anunt ca trebuie sa asezi haine, sa faci curat in cabinele de proba, sa fii ospitalier cu clientii dar nu scria că trebuie sa fii casier. Deci daca mă angajez pe postul de consilier vanzari trebuie sa si vand sau nu?

2 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Cel mai posibil, la noi "consilier de vanzari" e cel mai comun post folosit la angajari magazine, pentru ca te poate pune sa faci cam de toate, de la vanzare/ comenzi/ receptionat marfa/ aranjare rafturi/ curatenie... orice situatie poate fi intampinata intr-un magazin.

| Violleta2022 a răspuns:

Este o denumire generica acest "consilier vanzari" care cuprinde tot: de la asezat pmarfa pe umerase, pana la vanzare, spalat pe jos samd.