| iasminaaa199 a întrebat:

Buna! Tema de la lucrarea de licență contează pentru viitorul job?

Răspuns Câştigător
| Lalina a răspuns:

Salut!

Tema poate fi irelevanta daca domeniul este unul in care nu vei continua. Daca este ceva ce iti place, te vezi facand mai departe, poti cauta un subiect care sa iti vina in ajutor, nu numai din punct de vedere teoretic, ci si practic.
Asta depinde numai de tine cum percepi importanta acestei licente. Insa nimeni de la vreun job nu iti va cere informatii despre licenta ta. Nu ii intereseaza asta, ci ceea ce stii sa faci sau esti dispus sa faci.

Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conteaza foarte putin, important este ce stii face nu ce ai scris, vorba aceea: "Teoria ca teoria, practica te omoara!"

| sierra1 a răspuns:

Doar NOTA, tema deloc!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde. In teorie nu.
In practica daca studiezi foarte bine un subiect si pe urma lucrezi fix pe treaba aia o sa fie un avantaj nu?