| MAnghelescu a întrebat:

Bună!
Știe cineva, ce salarii sau cum se plătesc turele unui asistent medical colaborator in domeniu medical privat sau de stat?
P. S. : Mă interesează pentru secția de neonatologie, având experiență de 2 ani, dar orice informație este binevenită.

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Salariile asistenților medicali colaboratori din domeniul medical pot varia semnificativ în funcție de locație, angajator, experiență și alți factori. În general, asistenții medicali colaboratori din spitalele private au salarii mai mari decât cei din spitalele de stat, dar există excepții.

În ceea ce privește turele de lucru, acestea pot fi plătite în funcție de mai multe criterii, cum ar fi durata, ora sau ziua săptămânii. În general, turele de noapte și cele de weekend sunt plătite mai bine decât cele de zi. În plus, în unele cazuri, asistenții medicali colaboratori pot primi și bonusuri sau alte beneficii, cum ar fi asigurarea medicală sau de concediu plătit.

Din păcate, nu am informații specifice despre salariile și plățile pentru asistenții medicali colaboratori în secția de neonatologie. Îți recomand să cauți informații relevante pentru regiunea în care dorești să lucrezi și să discuți cu angajatorii potențiali pentru a afla mai multe detalii despre salarii și beneficii. De asemenea, poți lua în considerare întrebarea colegilor din domeniu pentru a afla mai multe despre experiențele lor și despre salariile și plățile în industria medicală.