| Iana19 a întrebat:

Bună! Știe cineva dacă este obligatoriu să te prezinți la ședința impusă de angajator? Am alte planuri mai ales că îmi impune să mă prezint în ziua mea liberă și plus de asta m-a anunțat cu 2 zile înainte de data la care va avea loc ședința.
Nu știu, sa anunț că nu pot participa sau pur și simplu să nu ma prezint? Aștept pareri.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este obligatoriu!
Daca nu ai un certificat medical sau un bilet de avion, care sa dovedeasca de ce nu ai putut merge, ai obligatia sa mergi la sedinta, sa nu te trezesti ca ti se desface contractul de munca pentru ignorare sarcina de servici, venita de la conducere.

| 44mon a răspuns:

Să te cheme din timpul tău liber? Păi te plătește 200%? Eu personal nu aș merge, și-au cam luat-o în cap și angajatorii ăștia.

| gheorgheeroul12324 a răspuns:

Elegant este:
sa anunț că nu pot participa
de obicei se convoaca sedinte pentru ceva important