| Gabriela020 a întrebat:

Bună!
Știți dacă se poate face o facultate și o postliceală simultan la buget? Aș vrea să mă înscriu în anul 2 de facultate la postliceală și nu știu cum se procedează cu plata.

Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

Se poate. Nu stiu exact ce lege e, dar știu sigur ca se poate. Postliceala e învățământ preuniversitar si facultatea e învățământ universitar superior, nu au nici o treaba. Nu poți face doua facultăți la buget, insa postliceala si facultate la buget poti.

| Gabriela020 explică (pentru aaanamariaaa):

Super, mulțumesc muult!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se pot face 2 facultati pe loc bugetat, in rest nu exista vreo restrictie.
Insa ar fi foarte greu sa le faci simultan, mai ales ca scoala postliceala este cu frecventa si la mai toate facultatile se cere o oarecare frecventa, cu exceptia celor cu invatamant la distanta.