| coo02 a întrebat:

Buna,tocmai am intrat in clasa a 9 a si am in cap o sumedenie de intrebari fara raspuns.Cum a fost pentru voi prima zi de liceu? Cum v-ati inteles cu profesorii, colegii? Care a fost prima voastra impresie despre liceu in sine? :*

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Clasa a 9-a e ca un nou început. Totul este nou.
Încearcă din vacanţă să cunoşti câţiva dintre colegi, să nu fii chiar ruptă de lume în prima zi.
Prima zi de liceu e ca şi clasa 1. O mulţime de emoţii fiindcă nu ştii exact ce te aşteaptă.
Profesorii vor fi îngăduitori cu voi, până vă veţi obişnui cu viaţa la liceu.
Încearcă sa fii sociabilă şi să ne întelegi din prima cu colegii şi profesorii, să faci o impresie bună. Aşa îţi va fi mai usot pe mai departe.
Gândeşte-te că începe un nou capitol din viaţa ta şi vei avea 4 ani grei, dar foarte frumoşi.
Baftă!

3 răspunsuri:
| Ioscaa1 a răspuns:

Iti dau un sfat eu acum incep clasa a X-a
si in clasa noua mi-a fost destul de greu pentru 2 saptamani pentru ca nu am prea vorbit cu colegii.Bagate cu ei in seama du-te la ei ceau ma cheama....pe tn......mai departe te descurci pana sa ii cunosti ii mai greu dar inca un sfat nu sta cu aia prosti adica care se prostesc la ore si chestii din astea ca o sa ai de suferit la sfarsitul anului si pentru primul semestru chinuiete sa scoti macar media 6 la materiile care te descurci mai greu sa stai linistit in sem al 2-lea bafta

| coo02 explică (pentru Ioscaa1):

Multumesc mult pentru raspuns, voi tine cont de sfaturile tale! :*

| mg112mada a răspuns:

Aceeasi problema ca si mine...