| Kukis a întrebat:

Tocmai am teminat a 12a și nu știu pe ce să mă axez. Ce părere aveți de resurse umane? Sau administrarea afacerilor? Am fost profil uman la liceu, iar acum e cam dificil. Aștept niște sfaturi, vă rog. Spre ce considerați că ar trebui să ma axez? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Andrei258 a răspuns:

Pentru studii de licenta durata 3 ani va recomand Bisnis Management apoi master durata studii 2 ani Managememt si Strategii in Resurse umane spor la treaba

| SergiuM99 a răspuns:

Salut! Ma aflu in aceiasi situatia, eu sunt profil tehnic pe parte electro si doresc sa ma duc mai departe dar nu sunt decis. Dupa mine ar trebui sa te duci unde crezi ca poti face fata, sa iti si placa dar in acelasi timp sa nu fie exces in tara de personal pe ace specializare. De exemplu economisti, tara e plina de astfel de persoane.