| Alexannnnndra3333 a întrebat:

Bună TPU.
Aș vrea să mă gândesc încă de pe acum înspre ce meserie aș vrea să mă îndrept.
La ce profil aș putea da dacă îmi plac materiile : biologie, română, desen, informatică, engleza și franceza?
Dau fundă, mulțumesc.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te bagi pe un profil intre matematica si fizica si ai o vointa de lup in tine, fara frica cand cineva se ia de tine. Poti intra in armata romana si devii sergent sau comandant cu un salariu destul de atractiv. Asa ca pune traista in carca si la treaba.

| Lothar a răspuns:

Filologie, > faci romana engleza bio si franceza
Mate-info > o prostie, multa matematica, multa informatica (e vai de ea informatica de liceu)
Deci, baga filologie
Spre ce meserie? Pai gandeste-te daca ai avut vreun vis cand erai mica.

| Iyulia3712 a răspuns:

Cel mai potrivit profil pentru. tine ar fi desigur filologie, daca nu iti place matematica iti sugerez sa nu te bagi la mate-info pentru ca acolo ai 6 ore de matematica pe saptamana. Si cat despre meserii poti sa dai la medicina, drept, litere, informatica sau arte plastice (si dacavte pricepi bineinteles la desen, nu doar sa iti placa). Sper ca te-am ajutat happy.