| alliwtsa a întrebat:

A vrea sa va intreb daca ca medic roman, matusa mea ar putea pleca in America, racunoscandui-se toate diplomele(ea fiind medic primar si peste putin timp isi termina doctoratul)?

1 răspuns:
| sagetator a răspuns:

Este medic primar? si isi termina doctoratul peste putin timp... trebuie sa mai astepte cativa ani, dar de ce nu se duce atunci cand se fac "recrutari" in domeniu? ai vazut ca vin strainii si angajeaza medici romani pe salarii mari. cand se fac preselectii sa se duca sa se inscrie