| Freky229 a întrebat:

Acum 2 sapt mi-a scris -1 cu pixul in catalog, am mancat pufuleti si am vorbit cu colega mea de banca. Iar in ultima ora, a zis ca mi-l sterge daca sunt cuminte, m-a ascultat, am luat 10 si dupa a zis sa fiu mai cuminte semestrul viitor. Dar azi -1 e tot acolo scris cu pixul.
Ce sa fac? Nu vreau 9 la purtare

7 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

O sa ai 10, stai calma. Ai mai pus intrebarea. Ai vorbit cu parintii tai?

| Deliiiia a răspuns:

Nu stiu a cui numar de telefon e acela, dar e cert ca vrei sa faci o farsa: lasi acelasi nr la toate intrebarile, odata esti elev, odata student la litere si profilul e facut de azi. Cine vede acest mesaj sa-i dea Report.

| Freky229 explică (pentru Deliiiia):

Nu am zis la parinti

| Deliiiia a răspuns (pentru Freky229):

Parintii nu vor accepta ca copilul lor sa aiba media scazuta la purtare. Pune-i sa dea un telefon la diriginta, si vei vedea ca ea le va spune ca nu ti se va scadea. Nu are rost sa te consumi de o saptamana cu asta cand nu e nicio problema.

| MasterGamer1995 a răspuns:

Tin minte cand eram in clasa a VI-a m-a chemat diriginta de m-a intrebat de ce am -1 la purtare. Nici nu stiam de unde este rolling on the floor
A spus ca mi-l sterge. L-a sters. In cele din urma am aflat de la ce era. Era de la profesoare de MUZICA. Toata lumea canta "O brad frumos" sau mai stiu eu ce, si eu, stiind versurile pe de rost, ma uitam la colegul de banca care de asemenea, le stia si el. Profa a crezut ca vorbeam si ne-a articulat. Ce sa faci? Romania =(
Oricum, sunt curios, cum ai avut acces tu la catalog?

| Freky229 explică (pentru MasterGamer1995):

Am fost pana la un profesor sa vad ceva

| Toma_Mihaela_2002 a răspuns:

Poti vorbi cu directorul/directoarea. Sigur se va remedia (am patit-o si eu)