| AnduhXD a întrebat:

TPU! Am 13 ani, inaltimea de 1, 65 m, greautatea 46 kg si as vrea sa stiu daca cu aceste masuri as putea avea in viitor o cariera in modeling(bineinteles, daca o sa cres putin in inaltime). Stiu ca modelingul nu consta doar in aspectul exterior, dar eu consider ca am si calitati actoricesti care sunt necesare in aceasta cariera.Probabil marea majoritate dintre voi veti considera aceasta intrebare absolut puerila, dar chiar mi-as dori sa fac acest lucru.Stiu ca nu e o meserie de viitor, dar mai imi doresc si sa ajung un renumit medic estetician.Deci, ce parere aveti?big grin
P.S. Va rog, absolut toate parerile sa fie sincere.Intodeauna ai ceva de invatat din critici.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trezește-te la realitate!
Ai 13 și tu îți dorești să ajungi "TOP MODEL" sau "RENUMIT medic estetician".
La 13 ani trebuie sa iti vezi de școala și din clasa a 8-a trebuie să vezi ce îți rezervă viitorul.
Părerea mea este ca nu vei ajunge în nici o cariera de mai sus.

| AnduhXD explică (pentru anonim_4396):

Daca tu esti in stare sa prezici viitorul, felicitari.Dar cu ce te deranjeaza visele mele? Tu chiar nu ai visat niciodata? Fiecare om are dreptul s-o faca. Da, imi doresc, asta nu inseamna ineaparat ca se va si intampla.
Oricum, iti multumesc pentru ca mi-ai acordat atentie.Probabilai dreptate... Poate nu o sa ajung nici una dintre cele doua meserii, dar consider ca de la varsta mea deja trebuie sa te gandesti ce vrei sa faci pe viitor, iar eu m-am gandit la medicina deoarece imi place la nebunia biologia, chimia si matematica(care iti dezvolta logica pentru a ajunge medic) si la modeling pentru ca mi se pare, cum am spus si in postare, ca am talente actoricesti (probabil ma insel). Inca o data iti multumesc pentru timpul acordat si pentru critica.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnduhXD):

Imi cer scuze daca ti-s-a parut prea dura critica mea.
Si eu visez foarte mult dar asta nu inseamna ca ce visez noaptea se intampla ziua.
Eu sunt mai realist(prea dur deseori).
Dar in tara asta poti ajunge cine vrei numai daca ai pile.
Eu te sfatuiesc sa cauti o meserie care te scoate din tara asta.

| AnduhXD explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru sfat! O sa il iau in considerare. happy

| Nadya21 a răspuns:

Buna! M-am uitat acest sezon la Next Top Model. Iar cele care aveau vreo 16-17 ani aveau 47 de kilograme. Nu stiu poate cu timpul o sa te mai inalti si sincer daca iti place nu ai de ce sa nu incerci. Stii vorba aia "Incercarea moarte n-are" Asa si cu tine. Baftawinking

| AnduhXD explică (pentru Nadya21):

Multumesc mult pentru incurajare. Oricum, nu o sa fie sfarsitul lumii daca nu o sa ajung model, dar este un mic vis.big grin

| AnduhXD explică:

Cresc*