| Melissa14 a întrebat:

Am 14 ani, si chiar imi doresc sa fiu actrita! Sper sa nu sune stupid, adica wow, o fetita de 14 ani se trezeste ca-i trebuie sa fie actrita.

Oricum, aici este intrebarea: de ce fel de pregatiri am nevoie? (vorbesc engleza foarte bine, si, daca ajuta la ceva... stiu si putina franceza)
Intentionez sa ma pregatesc aici in Romania si dupa aceea sa ma mut in Anglia pentru a studia actoria mai departe. Banii nu sunt o problema...

Dau funda. : )

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Mergi la liceul de arte Dinu Lipatti, ca au o clasa de actorie, apoi faci facultatea la academia de teatru si film, aici sau in Anglia, mai vezi tu pana termini liceul. Pentru admitere ar fi indicat sa iei niste ore/meditatii cu un actor/profesor care preda pe acolo, care stie ce se cere si ce trebuie sa faci, eventual poate mai multi daca ai si voce, sa te pregatesti si pentru cantat. Cel mai bine insa ar fi sa te vada un astfel de actor, care si preda, sa-ti spuna daca ai talent cu adevarat si poate pe ce directie sa te axezi sau sa te pregatesti mai mult. Succes!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai trebuie sa-ti dezvolti dictia, intonatia in functie de anumite texte-cum ar fi recitarea-sa inveti sa dansezi, sa-ti dezvolti chiar si talentul vocal.Cam tot ce apartine de talente care nu sunt comune. Putin sport...Cel mai important este sa participi la competitii, de unde sa ai sansa de a te face remarcata.

| SherlockHolmesNo1 a răspuns:

Bună Melissa. În primul rând nu este nimic stupid în a avea un vis. Dacă ai un vis niciodată să nu renunţi chiar dacă toţi sunt împotriva ta. Dacă îţi place şi te dedici acelui lucru vei reuşi.
Acum pentru pregătiri ai nevoie de limbi şi este bine că ştii engleza, este important. Să-ţi dezvolţi abilităţile fizice şi psihice. Ai nevoie de multă repetiţie. Ai putea începe cu dansul şi cântatul. Când te descurci mai bine ai putea da un concert. Participă la cât mai multe piese de teatru. Aşa te vei pregăti mai repede şi deja ceilalţi vor cunoaşte abilităţile tale. Mult succes şi noroc. Sper să reuşeşti. Să ne spui şi nouă cum a mers.