| anonim38 a întrebat:

am 14 ani si sunt clasa a 8-a. Urmeaza sa sustin evaluarile nationale iar apoi sa merg la un liceu.mi-as dori din tot sufletul sa intru la mate-info,dar apoi nu stiu incotro sa ma indrept. Vreau,ca orice om,sa am un serviciu bun, bine platit si sa nu am prea mult contact cu oamenii. Voi ce imi recomandati? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Andreea52 a răspuns:

Nu mai conteaza ce liceu faci, e importanta facultatea. Depinde de tine ce iti doresti sa faci, nu pune banii mai presus de meseria pe care ti-ai dori sa o faci cu placere. Oricum, pana la facultate mai ai si vei vedea ca pe masura ce cresti iti vei schimba optiunile. Important e sa inveti bine si vei ajunge acolo unde iti doresti!
Succes!

| JessieXD a răspuns:

Buna,si eu am fost in situatia ta chiar anul trecut..Si am mers pe ideea ca, sa ma duc la ce liceu/profil vreau nu unde vor altii.
Orice profil ai' face. Facultatea mi se pare mult mai importanta, aia iti ''dă'' un serviciu bun.
Si, daca iti doresti din tot sufletu la mate-info du-te acolo.
Mate-info
Filologie
Stiinte
Astea ar fi ok.
Chiar si la un liceu tehnologic e ok.
Bafta la examene, iti tin pumnii si sper sa intrii unde vrei tu!

| anonim38 explică (pentru JessieXD):

Multumesc mult! Te pup :*

| Alex12031998 a răspuns:

Buna...deci in primul rand daca vrei sa faci mate-info inseamna ca inveti bine iar acest lucru te ajuta foarte mult dara decizia este a ta si numai tu stii ce vrei tu aicea poti sa vezi orice raspunsuri dar iti recomand sa faci ceea ce simti tu multa bafta.