| SkryPer a întrebat:

Am 15 ani si ma gândesc la viitorul meu, adică sa am un loc de munca bine plătit, nu minimul pe economie, si nu stiu ce sa aleg, ce joburi ar fi potrivite pentru mine? P.S - Nu îmi place matematica si chimia
Spuneți ce joburi ar fi bune!
(Sper ca am ales bine categoria happy )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te faci programator. Acuma nu trebuie neaparat sa faci inteligenta artificiala( este putin mai grea) dar poti face si ceva mai usor gen web design, front-end web development, acum vezi tu

| SkryPer explică (pentru anonim_4396):

Da, și eu m-am gândit la asta, dar nu știu cât de mult sunt căutate în România?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkryPer):

Sunt cautati, si este o meserie faina si de viitor.

28 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Frizer, bucatar, ceva in domeniul medicinei, profesor la facultate, traducator (limbile gen chineza, japoneza sunt cautate), pilot, sofer profesionist etc.
Sunt multe job-uri care nu necesita facultate, trebuie doar sa iti dai seama la ce te-ai descurca tu.

| baru a răspuns:

Dreptul.

| sierra1 a răspuns:

Președinte de transnațională
General de brigadă cu trei stele
Căpitan de submarin nuclear
Toreador

Si ar mai fi câteva...

| SkryPer explică (pentru sierra1):

Bun!

| sierra1 a răspuns (pentru SkryPer):

Ești intr-a 8 a sau a 9 a? E un pic deveme să intrebi pe sitee-uri ce să te faci când o să fii mare. Încă nu știi ce-ti place pentru că n-ai gustat din toate. Faci informtica? Adica programare?

| SkryPer explică (pentru sierra1):

Nu, sunt in clasa a 8 a si inca nu m-am hotărât la ce profil sa merg

| ziftode a răspuns:

P O L I T I C I A N
astia fac bani din lucruri care NU POT FI DOVEDITE, si mai nou, nu sunt condamnate big grin (curand curand o sa fie oficial legea asta)

| SkryPer explică (pentru ziftode):

Daca vreau să îl iau la palmi pe Dragnea, dawinking

| ziftode a răspuns (pentru SkryPer):

Intrebarea era "cel mai bun job"
poti sa spui cu mana pe inima ca am gresit? tongue
si ca nu e ala cu cei mai multi bani? big grin

| tal4556 a răspuns (pentru ziftode):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te pricepi bine la un sport poti sa te apuci.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Pentru inceput iti zic un mare Bravo pentru ca la varsta asta gandesti asemenea lucru.
O cariera in informatica ori economie, iti poate asugura un viitor banos si prosper.
Bafta

| SkryPer explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Mulțumesc! M-am gândit și eu la informaticawinking

| tottoshi a răspuns:

Politist.

| SkryPer explică:

Nu sunt satanist!?

| Vale22 a răspuns:

Casier e super ușor, la hipermaketuri îți afișează restul deci nu trebuie sa te speri Pt ca nu e nevoie de multă matematica recomand

| minrest a răspuns (pentru Vale22):

Da, dar ce e usor e prost platit, el a intrebat de o slujba banoasa, nu de una usoara.

| Vale22 a răspuns (pentru minrest):

Decât nimic e bine și casier Pt început așa se formează

| minrest a răspuns (pentru Vale22):

Nu, nu te formezi asa. De la casier ce crezi tu ca ajungi? Patronul magazinului, cumva? Nu stii sa faci nimic, si nu ai timp si energie ca sa inveti, asa ca daca ai apucat sa fi casier, cel maiprobabil asta ramai. Singurul mod de a obtine o calificare buna e sa inveti. Practic, orice ai invata, daca esti mai capabil decat marea majoritate ajungi sus in domeniul respectiv.

| Vale22 a răspuns (pentru minrest):

Așa este dar cum este încă elev ii vine bine un job de câteva ore se formează cu publicul in toate meseriile poți învață câte ceva chiar dacă ești un simplu casier important e ca vrea sa muncească. Respectele mele

| Vale22 a răspuns:

Domnul Dumnezeu sa te binecuvânteze cum ii poți spune la un copil de 15 sa se elibereze de minciuna creștinismului? Doamne ai mila

| Maria1211 a răspuns (pentru Vale22):

Cred ca a comentat la mai multe întrebări asa ceva, deoarece e a treia întrebare la care găsesc răspunsul acesta laughing

| Ionita_Constantin_2001 a răspuns:

Sau daca nu esti la un liceu înca poti sa alegi liceul de Chimie din Bucuresti Liceul Teoretic Costin D.Nenitescu.Te va ajuta sa faci o performanta mai buna

| Ionita_Constantin_2001 a răspuns:

Sau daca nu esti la un liceu înca poti sa alegi liceul de Chimie din Bucuresti Liceul Teoretic Costin D.Nenitescu.Te va ajuta sa faci o performanta mai buna.