| Adytzza97 a întrebat:

am 16 ani si sunt pasionat de tiruri si as vrea sa fiu sofer de tir dupa 21 de ani, sunt clasa a 10 la profil turism si as vrea sa ma las de scoala. Pot da de sofer de tir asa-i?

4 răspunsuri:
| thebest7ionut7 a răspuns:

Da,poti deveni sofer de tir, dar nu iti recomand, pana la 18 ani(clasa a 12) cu ce ti-ai pierde timpul?

| Ruxandra15 a răspuns:

Stai cuminte la scoala si cand faci 18 ani mai vorbim. Stiu multe persoane care au facut comotie in tir in mers. Tre sa stii o data ce devi tirist o sa fi plecat acasa poate chiar cu zilele 5-6. Gandeste-te(dormi in masina, mananci in masina practic ea devine casa ta. Sunt atatea meserii in lume si tu vrei tirist? Treaba ta daca vrei poti sa te faci nu imi faci mie un rau ci organismului tau.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine testele teoretic si practic dupa absolvirea scolii de conducere si implinirea varstei minime prevazute de lege.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si 5 ani ce faci? o freci la rece pe banii parintilor nu? si crezi ca odata ce ai permis gata esti angajat? ai sa te rogi sa te angajeze careva sa conduci o masina de distributie sa faci experienta