| gangalot002 a întrebat:

am 16 ani sunt baiat sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si sunt pasionat de jocuri video 3d, filme si desene si as vrea sa fiu operator grafic(imagini) sau 3d artist sau... regizor de filme dar nu stiu ce facultate sa fac si eu am medii de 8 si 7 si la bac sper sa iau peste 8 + dar nu stiu ce facultate. exista pentru asa ceva. daca exista enumerati una daca se poate si daca se merita si daca pot sa fiu asa ceva va dau un videoclip sa vedeti cam care este visul meu de cand eram ff. mic: http://www.youtube.com/watch?v=vCVxDbqgu6o astept ff mult pareri si sugestii multumesc ff. mult.

1 răspuns:
| InVisible99 a răspuns:

Pentru regizor de filme poti incerca la teatru/filme, insa pentru operare poti incerca ceva pe IT, in timp incepi ca tester si dupa poti programa daca inveti klumea si-ti va placea.