| HorgosAlinAurel a întrebat:

Buna TPU!
Am 17 ani si as dori sa devin jandarm, dar locuiesc la tara si din cauza unor lovituri pe la treburi mi au ramas niste cicatrici ( una deasupra degetului mare la mana stanga 2 cm si una pe degetul aratator de la mana dreapta 1 cm ), nu mai sunt asa vizibile ca la inceput dar tot se vad, oare voi fi admis la proba medicala?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat timp cat esti bine fizic si psihic sa treci probele nu e nici un bai sa intri la jandarmerie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vrei sa devii jandarm pentru bani nu? Ca sa fi jandarm trebuie sa ai o sanatate bună, ei o sa i ti faca examen medical si vor vedea analizele cum ies si ce boli ai. Si daca nu te acceptă o sa i ti spuna ei motivul.

| Lukasssz a răspuns:

Singura conditie pusa de ei este ca trebuie sa fi analfabet ca sa fi jandarm.

| mi25 a răspuns:

Pregateste-te sa treci probele. Cicatricile pe care le ai nu conteaza la admitere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te va afecta lucrul asta.

| SustinRomaniaBv a răspuns:

Poate e mai ok de întrebat la 18 ani - asocierea jandarmi PSD îți spune ceva? Din cauza abuzurilor comise...sigur vrei asta?!?