| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

am 19 ani si de aproximativ o luna m-am angajat si vreau sa schimb locul de munca. E ok daca il schimb atat de repede? Voi cate locuri de munca ati schimbat si dupa cat timp?

4 răspunsuri:
| ponturi a răspuns:

Dacă nu te regăsesţi aici schimbă locul de muncă, dar viaţa m-a învătat că e bine să fii statornic, acum tu decizi în funcţie de vocaţia şi visurile tale, de ceea ce vrei şi unde vrei să ajungi.

| DeyCj a răspuns:

Poți, oricând să-ți schimbi locul de muncă, în baza unui preaviz de 15-20 zile lucrătoare.Eu în 12 ani de muncă am schimbat 8 locuri de muncă peste 5 luni și 10 locuri de muncă cu durată de 15-30 zile, deci nu cred că e o problemă, dar în viitor recomand stabilitate la un loc de muncă, asta pentru a avea parte și de beneficiile unui angajat cum ar fi concediu de odihnă anual, acordare de credite din partea băncilor, și asigurare de sănătate.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E mai ok sa renunti la statul de angajat, asta daca stii sa te descurci.
Nu e ceva rau sa muncesti, dar e rau sa muncesti pentru altii si sa-i faci barosani si tu sa iei mai nimic.
Macar cauta-ti ceva care sa-ti placa cu adevarat si sa fie si un salariu ok, motivant.
De plecat pleci oricand, doar sa fie o alegere relevanta.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns:

La 19 ani nu trebuia sa fii la facultate?