| Adinaaa76 a întrebat:

am ales ca meserie inginer topograf e o meserie potrivita pentru o fata?

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

E bine, gasesti de lucru mai pe oriunde, in orice tara, si meseria asta nu tie doara sa fii pe teren, altii stau doara in birou tot timpul.E buna cai valabila oriunde, ori cel putin daca te pricepi poti sa lucrezi in domeniu in orice tara.

| NLS a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu neaparat, dar mai cunosc pe cineva. Ea spune ca-i place laughing Important e ca meseria asta nu va muri curand. Remuneratia, nu stiu exact daca te va satisface, o medie ar fi 500€ /luna.

| Adinaaa76 explică (pentru NLS):

Sincer am ales meseria asta pentru ca din cate stiam eu e o meserie binisor platita si nu prea stiu ce altceva as vrea sa fac dupa terminarea liceului happy

| NLS a răspuns:

..Si nici macar nu e o facultate atat de grea precum altele.
Deci, merita. Mult succes!

| Nonameagain a răspuns:

Mereu pe teren, pe campuri. Daca nu esti slabuta, daca rezisti la efort, frig, uneori foame, carat aparatura, etc, atunci... e potrivita.

| Adinaaa76 explică (pentru Nonameagain):

Stiu pe cineva care mi-a spus ca daca lucrezi la o firma fetele stau mai mult la birou si baietii merg pe teren(nu stiu daca ee adevarat asa mi s-a spus)

| Nonameagain a răspuns (pentru Adinaaa76):

In birou stai cat iti faci schitele dupa masuratorile tale. Dar daca tu stii altceva...

| Petrovic a răspuns:

Inginerul topograf este o meserie mai ușoară pentru bărbați, dar există și femei care activează în acest domeniu. Succes!