| Rafael_Craciun_1994 a întrebat:

am citit undeva ca sudorii sunt platiti foarte bine la noi in Romania.As vrea sa-mi spune-ti de ce si care ar fi dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,

As putea fi de acord cu tine dar in principal nu sunt, depinde daca intelegi prin foarte bine un salariu intre 2000 si 3000 de ron dar in care sanatatea ta iti este perliclitata.
In schimb in strainatate aceeasi meserie este platita cu 2000-3000 euro sau mai mult si sunt alte conditii, chiar cei din Dubai angajeaza.
Dezavantaje sunt multe, dar daca iti doresti sa faci este o meserie care nu cred ca va muri vreodata

| Rafael_Craciun_1994 explică (pentru MeConstantine):

Imi poti da mai multe detalii, te rog? ce vrei sa zici in fraza de mai sus cu "sanatatea ta iti este periclitata"? care ar fi dezavantajele? as vrea mai multe detalii, pentru ca vreau sa stiu cat mai multe.Merci mult!

| MeConstantine a răspuns (pentru Rafael_Craciun_1994):

Buna,
Depinde ce sudezi in ce spatiu, inchis sau deschis si cum este aerul. De asemenea poti suda la inaltime sau poti suda in anumite medii.
Acum eu iti pot spune despre prietenii mei care au lucrat ca sudori la un santier de nave ca ziceau ca se duceau si sudau incaperile navei, unele foarte mici si ca de multe ori sudau pe vine si ca era aerul foarte greu. Fiind o munca de risc de obicei se da un litru de lapte pe zi sau apa minerala la companiile care se respecta. Acum depinde.