| alice4stars a întrebat:

Am idei bune de-de carti si texte si...îmi doresc sa fiu o scriitoare cândva (smiley face), dar...as vrea ca cineva sa îmi recunoască talentul, dar cum? Ma puteri ajuta? Mersi frumos! Poate funda!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

In primul rand iti dau un sfat prietenesc ce te va scuti de multe mistouri si jigniri: Nu mai spune niciodata despre tine insati ca ai talent. Lasa-i pe ceilalti sa observe ca ai talent si sa spuna asta.

In al doilea rand, pentru ca cineva sa-ti recunoasca talentul (presupunand ca acesta chiar exista), trebuie sa scrii ceva, nu?

Este o mare diferenta intre a avea "o idee de carte" si a scrie cu adevarat o carte. Am si eu o idee despre cum ar trebui construita o platforma petroliera, dar nu cred ca as fi in stare vreodata sa o si construiesc.

| alice4stars explică (pentru johnnny123):

Mersi! Si este adevărat! Dar...cum pot observa alti? Cum se poate?