| andreionosă a întrebat:

Am intrat primul an la liceu si deja incep sa ma gandesc ce voi face dupa ce dau bacul. Imi doresc foarte mult sa dau la Facultatea de medicina din Bucuresti. Stiu ca fac 4 ani de medicina generala si 2 ani de stagiatura in total 6 ani si pe urma...ce fac specializare, master, rezidentiat? care este ordine lor si cat dureaza fiecare? Precizez ca vreau sa ma specializez pe chirurgie estetica si microchirurgie reconstructiva. Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Nu aduce anul ce aduce ceasul.Tu vrei sa recoltezi graul inainte de al planta, abtine-te urmeaza firescul lucrurilor in viata, cauta sa te mentii deasupra plevei si apoi vei avea puterea de a-ti face o conduita si directie in viata.Cu stima.

| andreionosă explică (pentru traveler):

Daca nu stii trebuie doar sa o spui nu trebuie sa-mi postezi citate filosofice!

| traveler a răspuns (pentru andreionosă):

Acele "citate" cum le spui tu sunt raspunsurile la intrebarea ta, invata in viata sa fii rbdator si sa citesti printre rinduri.
Raspunsurile obraznice crezi ca te avantajeaza pe viitor?
Nu ..deoarece te vei izola singur si aici si in anturajul tau. Salut.

| andreionosă explică (pentru traveler):

Nu am dat nici un raspuns obraznic, vroiam doar o indrumare sau pur si simplu sa-mi raspunzi la intrebare simplu si concis!