| ioana212 a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de ajutor
Eu am intrat la ETTI Iasi dar si la Universitatea Transilvania din Brasov specializarea Calculatoare. Mie personal imi place foarte mult programarea si asta as vrea sa fac pe viitor, din pacate am picat la AC si acum trebuie sa ma decid intre cele doua.
Cu cat ma interesez mai mult cu atat aflu numai lucruri rele si dezamagitoare despre ambele.
Care dintre cele doua ar fi mai bune pentru o viitoare cariera in programare?
La Iasi mi-ar placea mai mult, as fi aproape de familie, prieteni dar trebuie sa imi pun viitorul pe primul loc.
Ma simt dezamagita de mine ca nu am fost atenta si am inceput sa aflu ca nu se face deloc programare la cele doua abia dupa ce am aplicat.
Acum am nevoie de un sfat.

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

În câțiva ani partea de programare va cam fi preluată de inteligența artificială, deci piața muncii pe acest sector va fi drastic restrânsă.