| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Am nevoie de ajutorul vostru. Imi doresc sa imi gasesc un job in lucrul cu copiii, mai exact supraveghetoare copii, dar in acelasi timp sa interactionez si cu ei. De luni bune tot caut(ma intereseaza in Bucuresti, sectorul 6) si nu gasesc ceva care sa ma atraga, ba e departe ca zona, ba se cere experienta(eu nu am), ba nu mai stiu ce. Imi doresc sa imi castig proprii banuti ca sa urmez niste cursuri de formare in domeniul psihologiei si poate pe viitor sa imi deschid propriul cabinet sau orice alte oportunitati imi apar in cale. Si ma necajesc pe zi ce trece, caci nu gasesc mai nimic potrivit pentru mine. Ce sfaturi i-ati da unei astfel de persoane care se afla in situatia mea? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost refuzată pentru că Dumnezeu a considerat că nu sunt locuri de muncă potrivite pentru tine. El are un loc special pentru tine în această viață.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Petru lucrul cu copii trebuie sa urmezi invatamant pedagogic.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana gasesti ceva ce-ti place ia-ti un job, oricare ar fi el, ca-ti aduce bani si ala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca se aplica si pentru tine ce am scris aici.
https://www.tpu.ro/......pe-e-jobs/

Iar cabinet nu poti sa-ti deschizi fara sa ai facultatea de psihologie.Mult succes.

| StoicAnalysis a răspuns:

Angajeaza-te undeva unde poti sa-ti permiti un program flexibil si urmeaza o facultate de psihologie. Daca vrei doar ca pedagog sau psiholog in scoli, faci mai putini ani de facultate.

| Sophieka a răspuns:

Trebuie sa faci un efort sa te deplasezi unde gasesti post...Tu vrei si aproape, si asa, si asa...

Legat de cursuri pentru psihologie...Nu exista. Decat facultate de psihologie.

| Xpressurself a răspuns:

Nu ai experienta dar ce vrei de fapt. Vrei sa ai grija de un copil, se numește bona, babysitter. Pune anunțuri și spune ce stii sa faci. Dar sincer.
Sfat. Fii realista si cauta ce se oferă. E România nu usa, nici uk. Asa stau lucrurile aici.
La facultate se dau burse de merit. Tocmai ca sa ii ajute pe cei care nu au bani dar vor sa învețe.