| kamyadell a întrebat:

TPU! Am nevoie de cateva sfaturi. Sunt in a 8 si nici nu stiu ce cale sa aleg pentru ca nici eu nu stiu ce sa cred. In ultimul timp am inceput sa pictez iar profii ma considera un artist dar eu nu cred pentru ca pentru mine desenul este doar o pasiune! Am participat la un targ educational Slatina iar un baiat m- a sfatuit foarte mult. Eu vreau la pedagogie dar imi este frica de probe dar vreau sa optez si pentru arte vizuale! Deci nici nu stiu ce sa fac parintii sunt cam indiferenti iar mintea mea este super plina de teama.

1 răspuns:
| AlexandruAnst a răspuns:

Poti incerca la pedagogie, probele sunt destul de ok, nu ai de ce sa te temi. Si ce e cel mai important alege ceea ce vrei tu si crezi ca iti place cel mai mult. Parerea profesorilor sau a prietenilor e pur orientativawinking. Mult succes