| Ashley0 a întrebat:

Am nevoie de niste ajutor intr-o privinta. Sunt in clasa a 7-a si nu stiu la ce liceu sa dau cand termin a 8-a! Ma gandesc de ceva timp si cred ca mi-ar placea foarte mult sa dau la militar. Am postat doua intrebari legate de aceste licee, insa tot nu ma pot hotarî. Parintii mei nu ma incurajeaza deloc si nu stiu ce sa fac. Am avut media 10 pana acum, am fost singura din clasa care semestrul trecut a avut media 10. Insa cu toate astea,nu gasesc nicio materie la care sa fiu foarte buna.
De aceea nu stiu ce profil sa aleg. Mi-as dori foarte mult sa dau la militar, apoi sa fac academia, dar nu ma pot hotarî. sad
Parintii nu ma sustin deoarece la scoala noastra NU facem deloc sport, nu am conditie fizica si... sunt mai slaba. Am 1, 60 inaltime si 44 de kg.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Alte idei sau amanunte? Multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| TheSoldier a răspuns:

Pai, trebuie sa faci ceea ce iti place! Spune-le asta si parintilor tai. Si daca vrei sa ii convingi, apuca-te de sport, pentru ca la scoala militara nu stai la pc, si sa nu crezi ca mananci cine stie ce mancare. Trebuie sa fii BARBAT!