| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu.Am nevoie de niste sfaturi.Acum sunt in clasa a 10, dar ma gandesc ce as putea sa urmez dupa.M-am gandit ca as putea urma scoala superioara de aviatie civila;(nu am mai mpus problema de bani sau altele)am pus problema ca multi spun ca nu iti garanteza nimieni un loc de munca dupa ce ai terminat cursurile si doar arunci niste bani degeaba.Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

In viata, cariera care vrei sa o urmezi depinde doar de ceea ce iti place tie si de visele care le ai TU
daca vrei cu adevarat sa urmezi aceasta cariera, si ai ambitie si vrei sa reusesti, vei reusi si vei gasi apoi si un loc de munca. nici un profil de facultate nu este facut sa nu se gaseasca un post pentru acea specialitate dupa terminare. sper ca te-am lamurit

| lanadelsex a răspuns:

Si eu aveam acelasi vis, dar m-am dat batuta pentru acelasi motiv : dai o gramada de bani si nu ai nimic asigurat.

| Dacia1300 a răspuns:

Buna! Am luat si eu in considerare dreptul dar gandeste-te ca anul trecut au fost 6 pe un loc....Asa ca trebuie sa te gandesti bine daca vrei sa urmezi cariera asta. Se da un test cu gramatica limbii romane.