| xBlueEyes a întrebat:

Am nevoie de sfaturi. Nu conteaza varsta pe care o am, dar totusi am o intrebare. Ce meserie pot imbratisa cand voi deveni adult, avand in vedere: Am 10 pe linie, sunt foarte bun la engleza, prind repede biologia, NU am nici o legatura cu sprotul, in schimb stiu si imi place sa dansez ( merg la un club de dans ), pot intelege matematica/ fizica DACA VREAU si ma pricep si la calculatoare.

8 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Concentreaza-te pe agricultura si sport. Pana te faci tu mare se va fi terminat petrolul, carbunele va fi de la an la an tot mai putin, populatia vreo 14 miliarde, hrana - ceva rar. Agricultura iti va permite sa activezi in singurul domeniu rentabil restul domeniilor vor falimenta. Sportul iti va permite sa te feresti de cetele care vor incerca sa-ti invadeze lotul cultivat. Nu va mai exista politie, calculatoare, energie electrica, deci nu pierde timpul cu matematica, fizica si calculatoare. Invata sa manuiesti o arma si lasa-te de dans.

| xBlueEyes explică (pentru Veme):

De manuit o arma stiu, tata e soldatwinking Restul lucrurilor mi se par jumatate adevarate, jumatate baliverne. Nu stiu ce sa spun.

| xBlueEyes explică:

NU. In niciun caz nu profesor

| an0nymus a răspuns:

Axeaza-te pe it, acolo castigi foarte multi bani, si poti sa te angajezi in orice tara/oras vrei

| RamonaGabriela13 a răspuns:

Buna. Ai putea sa te faci informatician. Este o meserie destul de cautata si foarte bine platita. Funda?

| 718 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta.eu cred ca ar merge sa fii un translator ori un profesor dar trebuie sa iti placa sa lucrezi cu copiii.

| AndreiXDI a răspuns:

Pai avand in vedere ca te pricepi la engleza cu putina munca poti sa iti lucrezi vocea si sa fi cantaret.Sau ai putea sa devii profesor de bio, mate (la ce esti tu mai bun ), dar nu iti recomand ptc nu se platesc bine happy

| waveed a răspuns:

Pai ceia ce îți place mai tare, ceia ce ții mai aproape, cu ceia ce crezi că te vei ocupa restul vieții tale happy