| andreimunteamTPU a întrebat:

Buna TPU... am nevoie de un mic ajutor din partea voastra. sunt baiat si vreau sa imi spuneti niste profesii mai bine platite si mai bune.

2 răspunsuri:
| laura81 a răspuns:

In viata trebuie sa practici o meserie care iti place. Vei fi platit bine daca muncesti cu pasiune si esti cel mai bune pe domeniul tau, indiferent care va fi acesta.

Daca alegi o meserie doar pentru ca se spune ca se plateste bine, dar tie nu iti place, nu vei face mare lucru.

| taviyamato2 a răspuns:

Trebuie sa ai o pasiune pentru ceea ce faci, orice ai face, incearca sa iti alegi ceva dupa pasiune, nu dupa bani ca daca alergi DOAR dupa bani dai de d.r.a.c.u. - iti garantez eu asta