| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună TPU, am o curiozitate, ieri a venit ca o "factura" la ușa, a sunat cineva la ușa, apoi a plecat și tata a găsit la ușa o hârtie ca o chitanță mai mica galbena în care scria pe ea recomandat și mai scria numele lui tata, nu scrie de la ce este. Oare de la ce este? Va rog sa mă ajutati

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Posta, cel mai probabil. Sa se duca sa vada. Tre' sa scrie si de la ce OP e.

| Ineys a răspuns:

Exista 2 posibilitati: Ori e ceva serios de care tatal tau a uitat, ori cineva isi bate joc de tatal tau. Daca e ingrijorat, suna la politie si ai rezolvat treaba.

| pufulescu a răspuns:

Probabil are de ridicat un pachet de la o fima de curierat sau o scrisoare recomandata de la Posta. E IMPOSIBIL sa nu scrie pe hartie ce firma sau institutie i-a lasat-o la usa!