| Ganish365 a întrebat:

Am o intrebare care este destinata persoanelor ce lucreaza in tehnica dentară. Daca ai terminat facultatea de medicină pe aceasta specializare, cat de usor este sa te angajezi ca tehnician dentar la un laborator? Ma intereseaza chiar daca sunt doar anul 1 spre 2 pentru ca sunt parti la care nu ma prea pricep extraordinar de bine din aceasta meserie (una din ele este la turnat in ghips).Te poate angaja fix pe ce te pricepi tu cel mai bine fără sa te mai verifice la ce nu stii? E o intrebare foarte ciudată dar mi-e teama sa nu am probleme in angajare pentru ca este o meserie care imi place mult, insa nu am avut ocazii prea multe sa învăț din fiecare.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De obicei cei care au terminat tehnica dentara si sunt priceputi nu cauta sa se angajeze la cineva ci lucreaza pe cont propriu, isi fac afacerea lor.

| Felys a răspuns:

Fata mea a terminat tehnica dentara si a incercat sa lucreze insa nimeni nu o angaja cu acte si se platea si foarte prost asa ca a renuntat, s-a pus pe invatat si a dat la stomatologie si acum e anul doi.Ca tehnician nu esti apreciat si lucrezi mult pe bani putini

| Ganish365 explică (pentru Felys):

Asta imi sta si mie in gand.Dar, am auzit ca exista o echivalare la dosar sa, ma pot muta pe stoma.

| Felys a răspuns (pentru Ganish365):

Asta era candva demult, acum nu mai merge, dai admitere si incepi de la inceput dar cateava materii se echivaleaza si nu mai dai examen dar de admitere nu scapi