| lolikuj a întrebat:

Am o intrebare legata de pilotaj comercial in Romania, la care astept raspunsuri din partea unor oameni calificati sau care stiu cat de cat cu ce,, se mananca" acest domeniu. Doresc sa ma indrept spre directia de pilotaj, insa m-am interesat cat costa facultatea si am gasit suma de 60.000€.Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Exista in Romania locuri la buget?
Unde se poate face aceasta facultate?
Pe ce materii se axeaza in principal examenul de admitere?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exista in Romania locuri la buget? Nu.
Unde se poate face aceasta facultate? Gratuit, doar ca pilot militar.
Ai aici o variantă mai ușoară de accesare la această profesie.
https://www.economica.net/......51343.html